Футбол

Хеттрикът на 'Офсайд голове' на Алваро Мората срещу 'Барселона' оставя фенове в сплитове

Преди сблъсъка в груповата фаза на Шампионската лига на УЕФА между Барселона и Ювентус се говореше много за състоянието на нещата на Камп Ноу. Каталунският клуб имаше бурна седмица, в която първо загубиха с 3: 1 от супер съперника Реал Мадрид в Класико, преди да бъдат поразени от новината за президента на клубаХосеп Мария Бартомеуоставка.

Но когато страната на Роналд Кьоман излезе на терена на стадион „Алианц“ в Торино, те изглеждаха като отборът, който желае да даде силен отговор за последните си проблеми.

В може би най-пълното им представяне при Куман, головете на Усмане Дембеле и Лионел Меси видяха как Блауграна запечата удобна победа с 2: 0 над бианконерите.

Алваро Мората © Ройтерс

Въпреки че има малко съмнение в представянето на Барселона, испанският гранд беше изцяло подпомогнат от грешния отбор на Андреа Пирло, който рядко изглеждаше заплашителен в мача. Докато отсъствието на Кристиано Роналдо беше доста видимо отпред, покойният червен картон на Мерих Демирал обобщи разочароващата нощ за Ювентус.

карта на апалачи в Вирджиния

Португалският талисман пропусна играта, след като за втори път тества положително за коронавирус. Пропускът на Роналдо даде брилянтна възможност на Алваро Мората да поведе линията на Ювентус, но испанският нападател не успя да изпълни. В това, което се оказа 90-минутен кошмар, Мората не просто се мъчеше да върне домакините в играта, но в крайна сметка се превърна в посмешище.

13 - Алваро Мората, който има три гола, изключени от офсайд тази вечер срещу Барселона, е бил хващан офсайд 13 пъти в Шампионската лига от началото на миналия сезон - само Тимо Вернер (също 13) може да се справи с избора си. ÁlVARo. pic.twitter.com/C2FD1aQcZ5

- OptaJoe (@OptaJoe) 28 октомври 2020 г.

Вярвате или не, Мората намери задната част на мрежата, не веднъж, а три пъти и въпреки това отборът му нямаше какво да покаже в протокола. Хеттрик на офсайд голове за Мората. Записван ли е някога в историята на Шампионската лига? Вероятно не.

Две от головете му бяха забранени за офсайд през първото полувреме, а трето бе отхвърлено поради подобни причини през второто полувреме.

Забравимото излизане на Мората, разбираемо, предизвика оживени реакции в социалните медии.