Футбол

Отговорът на Кристиано Роналдо на Мирто Узуни Копирането на празника на целта му е чисто блаженство

Сблъсъкът между Ювентус и Ференцварош, на 25 ноември, всъщност не беше в списъка за наблюдение на футболните фенове, особено с Пари Сен Жермен (ПСЖ) и РБ Лайпциг, които заключиха клаксони в най-големия сблъсък за деня в групова фаза на продължаващата УЕФА Шампионска лига.

Фактът, че италианските грандове са си осигурили победа с 4: 1 срещу Ференцварош в Унгария по-рано в груповата фаза, беше убеден, че втората им среща в Торино няма да донесе изненади. Но малко огън бе подбуден към домакинския мач на Ювентус от звездата на Ференцварос Марсел Хайстър, още преди да стъпи на терена.

Дни преди сблъсъка им, Хайстър вероятно се опитваше да влезе под кожата на Кристиано Роналдо, когато твърдеше, че португалската звезда отказва да разменя фланелки с него след мача им в Унгария. Германският национал изрази мнение, че забележимото разочарование на Роналдо, видимо в действията му, може да е резултат от неуспеха му да вкара гол срещу него.

Кристиано Роналдо © Ройтерс

„Той (Роналдо) ми се струваше малко мръсен и ядосан. Той просто махна пренебрежително, когато го попитаха за (размяна) на ризата му. Може би защото не е вкарал гол срещу нас. Или може би защото му взех топката, когато той се опита да дриблира. Имаше негова снимка, публикувах я в Instagram. Това беше най-красивото изживяване в живота ми! “, Каза Хайзетер на Goal преди мача им снощи.

Въпреки разкритията на Heiseter, няма отговор от страна на Роналдо, който вероятно остава неспокоен. Но ако коментарите на Heiseter не разтърсиха Роналдо, неговият съотборник Myrto Uzuni със сигурност имаше свои собствени планове да разрови един от най-добрите футболисти на планетата. След като Мерих Демирал, Лео Бонучи и Джорджо Киелини бяха изключени, Ювентус беше принуден да направи импровизирана отбрана, която се оказа в огневата линия доста рано.

Мирто Узуни на Ференцварош удря тържеството на Роналдо, след като вкара на домакинския терен на CR7 pic.twitter.com/fKRJLf4WcA

- B / R футбол (@brfootball) 24 ноември 2020 г.

Гаф в защита в защита на Ювентус донесе на домакините шокираща преднина, тъй като Узуни намери задната част на мрежата от воле в 19-та минута. Ако изненадващата преднина към унгарския клуб не беше достатъчна за съответния Ювентус, фактът, че Узуни избра да се подиграва на Роналдо, като копира прочутото си „Siuuuuuu!“ празненството със сигурност остави португалската звезда с червено лице.

КРИСТИАНО РОНАЛДО КАКВА ЦЕЛ pic.twitter.com/lQ5nHw5QlS

- TC. (@totalcristiano) 24 ноември 2020 г.

Узуни и Ференцварош се забавляваха известно време, но изглеждаше, че лудориите на албанското крило накараха Роналдо да стреля по всички цилиндри. Отстъпвайки с 1: 0, Ювентус намери изравнителен гол с блестящ далечен гол на Роналдо в 35-ата минута. Подхранвайки подаване от Хуан Куадрадо, 35-годишният играч отправи брилянтен удар от „по-слабия“ си лев крак, за да не само върне отбора си в играта, но и да даде подобаващ отговор на Узуни.

Докато голът на Роналдо позволи на Ювентус да влезе на полувремето с резултат 1-1, в крайна сметка отне гол на Алваро Мората за контузия на страната на Андреа Пирло, за да запечата победа с 2-1. Благодарение на случайното им завръщане срещу пикантния Ференцварош, Ювентус си осигури преминаването във фазата на нокаут в Шампионската лига с две резервни игри.