Футбол

Серджо Рамос стана „най-мръсният защитник“, след като счупи рекорда на Ла Лига за червените картони

Страхотен лидер, фантастичен централен защитник и безспорен талисман в Сантяго Бернабеу, Серджо Рамос е един от жизненоважните зъбци в състава на Реал Мадрид през годините. Популярността му е на второ място, което също обяснява солидната заплата, която тегли всяка седмица. Но докато мадридчаните го приветстват като истински лидер, Рамос има страна, която от време на време засенчва представянето му.

Умишлено или не, неговата борба срещу Мохамед Салах по време на финала на Шампионската лига на УЕФА срещу Ливърпул миналия сезон предизвика огромен отзвук сред футболните фенове по целия свят. Изглежда, че за мадридския шкипер печеленето - не само играта, но и всяка една борба - е всичко. И онези, които са го виждали в действие, ще се съгласят, че испанецът няма нищо против да си замърси ръцете, буквално в много случаи.

Серджо Рамос става

Неотдавнашната среща на Лос Бланкос в Ла Лига срещу Жирона беше свидетелство за това. Ако загубата на Мадрид с 1-2 от най-фаворизирания клуб беше изненада, червеният картон на Рамос в 90-ата минута допълнително изписа гибелта им. Централният защитник на Мадрид получи жълт картон за игра с ръка в наказателното поле, което доведе до дузпа за гостите в 64-ата минута.

След 20 минути изравняване на играта, Жирона излезе отпред чрез красива стачка на Порту. И след като домакините изоставаха с гол, феновете на домакините получиха нов удар в 90-ата минута, когато на Рамос му бе връчен вторият жълт картон за ритане на Кристоян Стуани от Жирона при нов лош и нежелан фаул.

Благодарение на червения си картон, Рамос изписва името си в книгите по история за запис на Ла Лига, който няма да може да забрави скоро. Благодарение на последните си лудории, Рамос вече има 20 червени картона на своето име в испанската лига - най-вече от всеки футболист в Ла Лига. Той също така стана единственият играч на Реал Мадрид, който получи 25 червени картона в кариерата си до момента.

Ако червеният му картон остави Реал Мадрид разочарован, коментарите на Рамос след мача допълнително показаха неговото погрешно разбиране за играта. „Като гледам резултата, бих излъгал, ако кажа, че не съм форсирал, не е да подценявам противника, нито да мисля, че серията е приключила, но във футбола трябва да взимаш тежки решения“, реалният Капитанът на Мадрид каза.