Футбол

5 най-унизителни поражения във футболната история, които ни накараха да се съжаляваме за загубилия отбор

Може би един от най-популярните спортове по света, футболът има тенденция да събира хората, независимо от тяхната раса, култура или държава. Независимо дали става въпрос за празнуване на победа или траур на загуба, красивата игра продължава да поражда емоции сред феновете, както никой друг.

От клубния футбол до международната сцена спортът намери ухажори по целия свят. Това може да остави феновете със сълзливи очи в поражение и да ги накара да скочат от местата си за победа. Въпреки че продължава да забавлява феновете, футболът като спорт също е служил като чудесна платформа за хората да преодолеят скромното си начало и да намерят цел в живота си.

Най-унизителните поражения във футболната история, които ни накараха да се съжаляваме за загубилия отбор © Netflix

устойчив на мечки контейнер за съхранение на храна

Но въпреки всичко, което е толкова добро в това, футболът, както стана свидетел през годините, понякога може да бъде и жесток.

Докато победителите на терена са приветствани и празнувани заради своите подвизи, губещият отбор често привлича критики и се озовава в най-ниските приливи и отливи. В няколко случая е забелязано унижението на загуба, което води до загуба на играчи и техните фенове в сълзи.

Преразглеждайки онези тежки времена, ето вижте 5 най-унизителни поражения в историята на футбола, които накараха всички да съжаляват за загубилия отбор:

Холандски мол за Испания (5-1)

Испания осуети предизвикателствата на еластичната Холандия в забързан финал, за да спечели желаното Световно първенство по футбол през 2010 г. Но след четири години действащите шампиони не знаеха какво холандците бяха планирали за тях, когато заключиха рога в сблъсък в групова фаза на Мондиал 2014.

Стефан де Врий се опита да се справи с Диего Коста и даде на Испания ранна дузпа, която бе преобразувана от Хаби Алонсо, за да ги изведе напред. Но преднината на защитаващите се шампиони не можеше да продължи дълго, тъй като Робин ван Перси отбеляза 15-ярдов удар с глава, за да изравни процедурата с 1-1.

През второто полувреме Ариен Робен постави отбора си отпред за първи път в мача. Скоро Де Врий намери някакво изкупление за грешката си през първото полувреме, след като отбеляза с глава, за да направи 3-1 за Холандия. По-късно и Ван Перси, и Робен вкараха вторите си голове в мача, за да напуснат Испания с червено лице при 5-1 - най-лошото изобщо, нанесено на световно първенство на действащите шампиони и най-тежкото поражение, претърпяно от Испания за 51 години.

Стоук напуска Ливърпул с червено лице (6-1)

25 май е дата, която остава скъпа за Ливърпул и неговите привърженици. И защо не? На същата дата Ливърпул победи Борусия Монхенгладбах, за да спечели Европейската купа през 1977 г. и победи Милан, за да спечели Шампионската лига през 2005 г.

Но докато 25-ти май е дата, запечатана в спомените на всеки фен на Ливърпул, 24-ти май е тази, която те усилено се опитват да изчистят от колективната си съвест.

Към тази дата червените са изиграли само три състезателни мача. Те победиха Арсенал с 2: 1 през 1947 г. Тотнъм Хотспур бяха победени с 3: 1 през 2009 г. И през 2015 г. те отидоха в Стоук Сити, за да понесат унижение, което остава трън в богатото наследство на клуба. Стоук вкара пет гола през първото полувреме чрез Маме Бирам Диуф, който вкара скоба, Джонатан Уолтърс, Чарли Адам и Стивън Нзонзи.

Стивън Джерард, играейки последния си мач, получи утешителен гол в 70-ата минута, но напразно, тъй като Питър Крауч направи 6-1, шестнадесет минути по-късно. Всичко, което може да се обърка, наистина се обърка за Ливърпул.

Мрачен завършек на сезон, който след вълнуващото предизвикателство за титлата през предходната година бе видял червените да се изплъзват от първите четири, да губят на полуфиналите както за Купата на лигата, така и за Купата на Англия и не успяват да напредват отвъд шампионите Групова фаза на лигата и първият кръг за нокаут в Лига Европа.

Германия Steamroll Бразилия (7-1)

Домакинството на световно първенство често дава на футболната нация допълнително предимство. Страстта и огромният брой домашни фенове действат като източник на вдъхновение и мотивират екипа да преодолее своите опоненти. Сигурно така се чувстваше националният отбор на Бразилия, когато заключи клаксони с Германия на полуфинала на Мондиал 2014.

Но за пълен ужас на феновете на домакините, Германия раздели защитата на Бразилия, разбивайки четири гола само за шест минути. Томас Мюлер откри резултата в 11-ата минута преди Мирослав Клозе (23 '), Тони Кроос (24', 26 ') и Сами Хедира (29') намериха задната част на мрежата, за да дадат на Германия 5: 0 полувреме.

Второто полувреме видя, че Германия, като се има предвид тяхната невероятна преднина, леко се успокои. Но Андре Schurrle не даде почивка на домакините, тъй като той отбеляза два пъти в рамките на 10 минути, за да направи резултата 7-0 на дъската. Голът от 90-та минута от Оскар беше единствената утеха за Бразилия, която в крайна сметка загуби със 7: 1 - най-голямото им поражение в международен мач от 1920 г. насам.

какво да правя в планината shasta

САЩ жени разрушават Тайланд (13-0)

Унизителните поражения не се ограничават само до мъжкия футбол. Както се оказа, на 11 юни женският отбор на Тайланд стана свидетел на най-ниските си моменти в международния футбол по време на маулирането си от ръцете на разюзданата страна на Съединените американски щати (САЩ) на Световното първенство по футбол за жени през 2019 г.

Алекс Морган откри резултата за отбора на САЩ с блестящ завършек в 12-ата минута. Роуз Лавел намери задната част на мрежата в 20-ата минута, а Линдзи Хоран в 32-ата минута отбеляза третия гол за своята страна, тъй като Австралия поведе с 3: 0 на полувремето. Второто полувреме се оказа твърде скъпо за тайландския отбор, който в крайна сметка допусна цели 10 гола преди последния сигнал.

В това, което се оказа абсолютно разрушаване, Алекс Морган вкара пет пъти с по два гола на парче за Лавел и Саманта Мевис, тъй като Хоран, Меган Рапиное, Малори Пю и Карли Лойд също получиха имената си в резултата.

В един незабравим ден за Тайланд, американската страна запечата победа с 13: 0 - най-голямата разлика в победата в историята на Световното първенство по футбол (мъже и жени).

пешеходни пътеки в Сейнт Джордж Юта

Австралия дециматира Американска Самоа (31-0)

Считан за един от най-слабите футболни отбори в света, Американска Самоа никога няма да има шанс срещу Австралия в квалификационния си мач за Световното първенство по футбол 2012. Но на 11 април 2001 г. това, което в крайна сметка се разкри на Международния спортен стадион в Кофс Харбър, не беше нищо друго освен клане.

В онова, което се оказа абсолютно разрушаване, Австралия, въпреки че постави доста посредствен отбор, разкъса защитата на опозицията на парчета. След като бе държан без цели през първите девет минути, Con Boutsianis изведе Австралия отпред с гол в 10-ата минута. Две минути по-късно Арчи Томпсън направи 2: 0 за австралийците. И останалото е история.

Томпсън завърши мача със зашеметяващите 13 гола, международен рекорд, на негово име заедно с Дейвид Здрилич, който вкара осем, за да помогне на Австралия да запечата победа с 31: 0 - най-големият печеливш марж, записан някога в международен мач.

Това беше резултатът, който подтикна към промяна на правилата в международния футбол, тъй като ФИФА въведе предварителен кръг в Океания, който се класира, за да избегне подобно унижение на отбора отново.