Футбол

5 невероятни статистически данни от Португалия срещу Испания снощи, които доказват каква страхотна игра беше

Това беше шоуто на Кристиано Роналдо, изложено в Сочи снощи. Той вкара хеттрик срещу Испания, отбор, срещу който никога не бе отбелязвал. С дузпа, изстрел от външната страна на наказателното поле и свободен удар, 33-годишният играч се обяви за ранен претендент за Златната обувка през 2018 г. Ето 5 поставени рекорда, когато иберийските съперници изиграха началния си мач в групата Б:

Рекордът на откриващия мач на Испания продължава

Испания или е загубила, или е направила равенство в последните си три откриващи мача на световно първенство, включително през 2018 г. През 2014 г. те са загубили невероятни 5: 1 от холандци, които са имали специалния гол на Ван Перси и Робен, който мародерства по крилата. Четири години по-рано те загубиха от Швейцария с гол и продължиха да се превърнат в единствените световни шампиони, които загубиха първоначалния си мач.

Най-бързият гол на Португалия от 1966 г. насам

Преобразуването на дузпа в 4-ата минута на Роналдо беше най-бързият гол на Португалия на световно първенство от 1966 г. Преди 52 години Хосе Аугусто вкара в първата минута при победа с 3: 1 срещу Унгария, турнир, където завършиха трети под легендарния Еусебио.

Първото равенство 3-3 от 2002 г. насам

Играта в Сочи завърши равенство 3-3 между Испания и Португалия и това се случи за първи път от 2002 г. Тогава Уругвай и Сенегал изиграха равенство 3-3 в груповата фаза, като африканската страна продължи стигат до четвъртфиналите.

Роналдо е най-старият играч, отбелязал хеттрик

На 33 години и 130 дни португалската звезда изпревари нападателя на Холандия Роб Рензенбринк, който беше на 31, когато вкара хеттрик срещу Иран през 1978 г. Роналдо сега има 51 хеттрика в кариерата и вкара 51-ия хеттрик на Световното първенство по футбол .

Реал Мадрид първи от двадесет години

Начо Фернандес, който вкара третия гол на Испания, е първият играч на Реал Мадрид, който вкара гол за Испания извън рамките на световното първенство от 1998 г. Кой беше човекът, който го направи тогава? Настоящият треньор на Испания Фернандо Йеро.