Футбол

Подгрятата борса на Лионел Меси с Жоао Феликс ражда забавни мемове в Twitter

След като сензационният гол от ъглов удар на Тони Кроос изтласка социалните медии, Суперкупата на Испания отново се заговори в града след победата на Атлетико Мадрид с 3: 2 над Барселона на 10 януари. След като Коке откри резултата за Атлетико, Лионел Меси изведе Барселона на ниво с гол в 51-ата минута.

как да си направим хамак underquilt

Единадесет минути по-късно, хладнокръвният финал на Антоан Гризман видя Барселона да поведе с 2-1, което първоначално изглеждаше достатъчно добро, за да надмине своите колеги. Но, противно на общоприетото схващане, Атлетико направи енергично завръщане чрез успешен наказателен удар от Алваро Мората, преди Анхел Корея да отбележи победителя в 86-ата минута.

Докато едно брилянтно завръщане от хората на Диего Симеоне плени въображението на феновете им, именно разгорещената размяна между Меси и Жоао Феликс стана тема на голям дебат в социалните медии. Португалският Wonderkid, който бе изтръгнат от Бенфика миналото лято, се изправи с капитана на Барселона Меси преди полувремето с безизходица 0: 0.

Двете звезди от Ла Лига бяха заменени да си разменят няколко думи, преди защитникът на Барселона Жерар Пике се втурна да разделя двойката. И само мигове по-късно други играчи на Барселона затрупаха Феликс, докато напрежението продължи да се покачва на терена. Бившата звезда на Ливърпул Луис Суарес също се включи в нещо, което изглеждаше поредният разгорещен бой, преди други играчи от двете страни да се намесят, за да успокоят нещата.

Феликс също беше изпуснал нервите си по-рано в мача, когато Жорди Алба докосна лицето му, подтиквайки юношата на Атлети да удари пръста на левия бек на Барса. Въпреки че никога няма да разберем какво доведе до разгорещената размяна между Феликс и Меси, това не попречи на футболните фенове да го използват като възможност за създаване на весели мемове.