Футбол

Daragh Curley: 10-годишният фен на Utd, който е приветстван за задействане на ливърпулския спад

Може би един от най-популярните и престижни футболни клубове по целия свят, Ливърпул успя да преоткрие загубената си слава още откакто Юрген Клоп пое поводите като мениджър през 2015 г. Под ръководството на своя немски треньор, червените безспорно дават своите опонентите тичат за парите си.

Те дойдоха мъчително близо до спечелването на титлата във Висшата лига миналия сезон, като в крайна сметка загубиха от Манчестър Сити само с точка. Но въпреки загубата на EPL от титлата си, хората на Клоп дадоха на феновете си по-голяма причина да се радват, след като спечелиха шампионската лига на УЕФА миналия сезон. И продължавайки безкрайното си бягане, 'червените' изглеждаха в свой клас с 27-мач без загуба в EPL този сезон.

Кърли проклятието? Юрген Клоп © Ройтерс

Но точно когато започна да изглежда като разходка в парка за хората на Клоп, шампионите на Европа получиха категорично напомняне, че няма да е толкова лесно, колкото изглеждаше първоначално. Всичко започна в Estadio Wanda Metropolitano, където Атлетико Мадрид от Диего Симеоне шокира червените с победа с 1: 0 в осминафиналите от първия мач на продължаващата Шампионска лига.

Докато Клоп, предвид обрата им срещу Барселона през миналия сезон, предложи, че все още им остава реваншът да играе у дома, нарастващата репутация на Ливърпул като „непобедимите от новата ера“ беше допълнително пробита, когато Уотфорд ги шокира с 3: 0 Vicarage Road в мача на Висшата лига на 29 февруари.

Това беше първата загуба на Ливърпул през този сезон, която породи съмнения относно клиничното им представяне. Но проблемите за червените още не бяха приключили. След два неблагоприятни резултата този сезон, на 4 март Ливърпул получи още един удар, тъй като Челси изби хората на Клоп от ФА Къп с победа с 2: 0 в сблъсъка от 5-ия кръг на Стамфорд Бридж.

На хората на Франк Лампард бяха помогнати по пътя към изненадваща победа, като собствените грешки на Ливърпул изиграха решаваща роля. Вратарят на Ливърпул Адриан разтърси удара на Вилиан, който доведе до гол в 13-ата минута. Тогава през второто полувреме червените отново се бяха предали в притежание на зашеметяващия гол на Рос Баркли в 64-ата минута на контра.

Докато Клоп беше видимо недоволен от отбора си, загубил своята защитна солидност, много фенове смятат, че 10-годишен фен е отговорен за скорошния спад на Ливърпул. Миналия месец, когато „червените“ се наслаждаваха на брилянтно представяне във Висшата лига, Дара Кърли, фен на Манчестър Юнайтед, беше написал писмо до шефа на Ливърпул като част от неговата учебна задача.

@TotalSoccerShow Откакто фенът на Man Utd, Daragh Curley изпрати това писмо до Klopp, Ливърпул загуби в UCL, PL и FA Cup. Случайност или вяра? pic.twitter.com/HSbJVZXimU

- Робърт (@ SunnySoCalRob25) 4 март 2020 г.

В писмото си 10-годишният футболен фен от Донегал, Ирландия пише: „Ливърпул печели твърде много мачове. Така че следващия път, когато Ливърпул играе, моля, накарайте ги да загубят. Трябва просто да оставите другия отбор да отбележи. Надявам се, че съм ви убедил да не печелите лигата или друг мач отново “.

Това момче, @Daragh Кърли написа писмо до Клоп и останалото е история .... ?????? pic.twitter.com/fTI2N0zTI1

- Nana Badu Amponsah (@CophiAmponsah) 3 март 2020 г.

В отговор Клоп благодари на младия фен, но призна, че за съжаление той не може да изпълни молбата му. Германският треньор беше на мнение, че колкото и ирландското момче да иска да загуби Ливърпул, неговата работа е да помогне на отбора да спечели, тъй като има милиони хора, които искат те да излязат победители. Но с неотдавнашния развой на събитията за Ливърпул, изглежда, че желанията на младото момче се сбъдват.

как да се справим с протриването

Нека всички изпратим на младия Дараг Кърли (хлапето, което изпрати на Клоп писмото за загубата) малко любов. Той трябва да е нашият талисман в следващия домакински мач

- B2 ?? (@ apotheosis_b2) 4 март 2020 г.